Zanim zaczniemy odchudzanie

Początki naszego odchudzania

Na pewnym etapie życia każdej kobiety pojawia się moment w którym zaczyna ona dostrzegać niedoskonałości swojej figury. Części pań problem ten dotyka już za młodu, inne zaczynają się z nim borykać dopiero w kwiecie wieku. Jednak w tym wypadku kompletnie nie ważne jest kiedy zauważymy, że nie jesteśmy już wstanie wślizgnąć się w naszą ulubioną sukienkę, a jak powinnyśmy sobie z tym problemem radzić. Odpowiedź w tym wypadku jest niestety tylko jedna – odchudzanie! W prezentowanym artykule, postaram się zdefiniować kilka podstawowych błędów, których powinnyśmy unikać rozpoczynając proces pozbywania się zbędnych kilogramów naszego ciała.

walka z nadwagą

Cudowne diety nie istnieją!

W chwili, gdy pierwszy raz decydujemy się rzucić wyzwanie zwałom tłuszczu otaczającym nasze ciało, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego planu żywieniowego, który pozwoli nam wrócić do idealnej formy. Większość Pań, pod naciskiem sprytnych chwytów marketingowych decyduje się w tym momencie na realizację jednej z „cudownych diet”, które pozwalają zrzucić kilka, a nawet kilkanaście kilogramów już w pierwszych 2 tygodniach stosowania. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że wielu paniom sztuka ta faktycznie się udała. Niestety efekty tego typu praktyk trwają z reguły bardzo krótko i już kilka dni po zakończonej kuracji nasza waga wraca do tej sprzed rozpoczęcia odchudzania, bądź nawet ją przekracza. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta. Tak zwane „diety cud” swoją cudowność zawdzięczają astronomicznie małym porcjom żywieniowym dozwolonym podczas stosowania kuracji. Poza tym, że mamy jeść mało, plan diety zabrania nam spożywania zdecydowanej większości produktów dostępnych na rynku. Sytuacja ta doprowadza to stanu w którym Panie po kuracji są tak wygłodniałe, że kolokwialnie mówiąc, wręcz rzucają się na wszystko co im wpadnie w ręce. Dodatkowo, spowolniony przez małe dawki żywieniowe metabolizm, nie jest na tym etapie efektywny i nie jest w stanie przerobić pochłanianego przez panie jedzenia. Tak właśnie powstaje doskonale znany wszystkim efekt jo-jo.

Pamiętajmy, że odchudzanie wcale nie jest proste. Jest procesem wymagającym pewnych poświęceń i przede wszystkim czasu. Efekty osiągnięte w dłuższym okresie będą zdecydowanie trwalsze. Dodatkowo rozsądna utrata wagi nie powinna się w żaden sposób odbić na stanie naszego zdrowia.

Odpowiedni plan żywieniowy

dobre tabletki odchudzające

Jeżeli naprawdę jesteśmy zdeterminowane do podjęcia skutecznej walki z naszym tłuszczem, stosowana przez nas dieta nie może się sprowadzać do krótkotrwałej zachcianki. Lekarze oraz specjaliści od spraw żywienia podkreślają, że odchudzanie to proces w którym jedną z kluczowych ról odgrywa konsekwencja. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy, powinnyśmy przede wszystkim poznać podstawowe zasady prawidłowego odżywiania i konsekwentnie wprowadzać je do naszego planu żywieniowego. Wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowane. Zastanawiajmy się co jemy. Nie chodzi w tym wypadku tylko o wartości kaloryczne, ale o skład przyjmowanych przez nas pokarmów. Należy pamiętać, że im mniej przetworzony produkt tym mniej szkodliwych toksyn zostało użytych do jego produkcji. Toksyny zalegające w materiale zapasowym w bardzo znaczącym stopniu przyczyniają się do powstawania otyłości.

Świetnym pomysłem jest włączenie do naszego jadłospisu zdrowszych zamienników przyjmowanych dotychczas produktów. Przykładem może być chociażby oliwa z oliwek, stosowana zamiast tradycyjnego oleju, lub chuda pierś z kurczaka zamiast ociekających tłuszczem części wieprzowiny. Dodatkowo, ważnym aspektem wspomagającym walkę z otyłością jest forma przyrządzanych przez nas potraw. Warto wyeliminować, bądź ograniczyć do minimum smażenie na patelni. W zamian za to starajmy się piec, grillować, bądź gotować na parze. Przygotowane przez nas w ten sposób potrawy często nie są wcale gorsze w smaku, a niezaprzeczalnie zdrowsze i mniej tuczące!

Nie bójmy się tabletek odchudzających

Zaprezentowane wyżej zasady z pewnością w końcu doprowadzą nas do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Niestety proces ten może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Sytuacja ta jest szczególnie niekorzystna w przypadku pań które zapędziły się ze swoimi kilogramami zbyt daleko i do ostatecznego sukcesu brakuje im kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu kilogramów. W takich przypadkach warto rozważyć zastosowanie odpowiedniej suplementacji tabletkami odchudzającymi. Działanie takie w połączeniu z odpowiednio skonstruowanym planem żywieniowym i z lekko wzmożoną aktywnością fizyczną może przyspieszyć nasze zdrowe odchudzanie nawet kilkukrotnie. Kluczem jest w tym wypadku dobór odpowiedniego środka, który idealnie zaspokoi nasze potrzeby. Aby dokonać dobrego wyboru należy wiedzieć, że istnieją różne grupy tabletek na odchudzanie, a podstawą sukcesu jest dobre zdefiniowanie czego nam w zasadzie potrzeba. Dodatkowo należy zdać sobie sprawę, że nie wszystkie dostępne na rynku tabletki na odchudzanie są skuteczne. Przy ostatecznym wyborze preparatu bardzo pomocny może okazać się ranking suplementów diety dostępny na naszej stronie. Został on stworzony w oparciu o opinie osób które kuracje odchudzające mają już za sobą. Oceniały kilkadziesiąt preparatów dostępnych obecnie w Polsce. Dzięki temu, prezentowane zestawienie daje obiektywny pogląd na bieżącą sytuację całego rynku tabletek odchudzających.