Porady NIEskutecznego działania

W dzisiejszym świecie nieustannie napotykamy setki informacji o najróżniejszych metodach skutecznego odchudzania. Niestety bardzo wiele z nich nie jest prawdziwa. Zastosowanie niesprawdzonych porad często zamiast doprowadzić nas do ostatecznego sukcesu, prowadzi do frustracji i pogorszenia stanu zarówno naszego ciała jak i formy psychicznej. W natłoku płynących informacji często bardzo trudno zorientować się które porady są naprawdę skuteczne a które sprawdzają się tylko w teorii.

Poniżej postaram się zaprezentować grupę porad, które niekoniecznie prowadzą do ostatecznego sukcesu odchudzania.

„Za wszelką cenę unikaj wszystkich tłuszczów”

omega 3 i 6Pomimo faktu, iż wśród dietetyków i lekarzy zła sława tłuszczu dawno już odeszła w niepamięć, bardzo wielu ludzi wciąż upatruje w nim głównego sprawcę wszelakich problemów z nadmiarem kilogramów. Ludzie z uwielbieniem spożywają artykuły prezentowane przez producentów jako te o zawartości tłuszczu bliskiej zeru. Wielu z nich nie zwraca przy tym uwagi, że produkty te pomimo faktycznego braku tłuszczu zawierają w sobie ogromne ilości tuczących i szkodliwych węglowodanów. Warto pamiętać, że tłuszcz jest niezbędnym elementem jadłospisu każdego z nas. Eliminowanie go do zera może nie tylko niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, ale również spowodować zatrzymanie procesu odchudzania. Absolutnie nie powinniśmy bać się tłuszczu. Sęk w tym, aby odpowiednio dobierać potrawy bogate w ten składnik żywieniowy. Pamiętajmy, że podczas diety warto włączyć do jadłospisu produkty zawierające zdrowe tłuszcze nienasycone omega 3 i omega 6, takie jak tłuste ryby czy orzechy.

„Raz na zawsze zerwij z pieczywem”

Wiele dietetycznych porad prezentowanych użytkownikom w internecie traktuje o szkodliwym wpływie pieczywa na proces odchudzania. Informacja ta nie jest do końca zgodna z prawdą. Zły rodzaj pieczywa faktycznie może przyczynić się do spowolnienia naszej walki z otyłością. Niemniej odchudzanie wcale nie musi się wiązać z całkowitą rezygnacją ze spożywania chleba. Istnieją bowiem pewne jego rodzaje, takie jak chleb żytni bądź razowy, które stosowane w odpowiedniej ilości i z odpowiednim obkładem mogą się wręcz przyczynić do skutecznego odchudzania.

„Jedz tylko białka”

preparaty odchudzająceW ostatnich kilku latach wśród osób zainteresowanych skutecznym odchudzaniem, coraz większą popularnością cieszy się dieta białkowa, zwana również dietą dukana. Ludzie którym szkoda czasu oraz pieniędzy na ustalenie i uporządkowanie odpowiednio zbilansowanego jadłospisu rozpowszechniają informację, że aby schudnąć wystarczy jeść tylko i wyłączne produkty białkowe. Tymczasem wielu dietetyków przestrzega przed praktykami tego typu. Aby dieta odchudzająca była naprawdę skuteczna, nie wystarczy jeść wyłącznie dużych ilości mięsa bądź twarogu. Ważne jest aby odpowiednio dobrać i zbilansować zróżnicowane składniki żywieniowe. Oczywiście jedzenie wyłącznie potraw bogatych w białko może spowodować utratę kilogramów. Niestety odbędzie się to kosztem naszego zdrowia i samopoczucia. Zakwaszony białkiem organizm często staje się bardziej podatny na wszelakie choroby i zagrożenia czyhające na nas w otaczającym świecie. Dodatkowo efekty osiągnięte dzięki diecie białkowej często kończą się efektem jo-jo po zaprzestaniu kuracji, a jedyne co nam po niej pozostaje, to kompletnie rozregulowany metabolizm.

„Skuteczne tabletki odchudzające to mit”

W ostatnich kilkunastu miesiącach coraz częściej możemy się natknąć na informacje, że skuteczne tabletki na odchudzanie nie istnieją i są tylko chwytem marketingowym chciwych producentów. Teza ta nijak ma się do rzeczywistości. tabletki odchudzająceOczywiście wśród ogromnej ilości dostępnych na rynku tabletek odchudzających znajdziemy te zarówno nieskuteczne jak i te które faktycznie pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy. Sztuką w tym wypadku jest dobór odpowiedniego suplementu do naszych indywidualnych potrzeb. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż na rynku istnieją różne rodzaje tabletek odchudzających. Część skierowana jest do osób z nadmiernym apetytem, część do tych którzy borykają się z problemem nieefektywnego metabolizmu a część dla ludzi którzy chcą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej podczas procesu treningowego. Odpowiednio dobrany suplement odchudzający może nie tylko znacząco przyspieszyć nasze odchudzanie, ale również niejednokrotnie uchronić nas przed nieporządnym efektem jo-jo.

Podsumowanie

Odchudzanie nie jest sprawą łatwą, niemniej może okazać się jeszcze trudniejsze kiedy zaczniemy sobie zaprzątać głowę wszystkimi znalezionymi poradami pseudo specjalistów. Pamiętajmy że najważniejszy w życiu jest zdrowy rozsądek i umiar. Odpowiednio dobrany, zróżnicowany plan żywieniowy, zażywanie ruchu oraz pomoc skrupulatnie dobranego suplementu diety może spowodować, że nasze odchudzanie będzie nie tylko skuteczne ale również nieszkodliwe dla zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Jeden komentarz

  1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie.