Dieta owocowa

Dieta owocowa, to jedna z najbardziej popularnych diet odchudzających. Swą ogromną popularność zawdzięcza w równej mierze skuteczności, co łatwości w przygotowaniu. Stosuje się ją bowiem przez krótki, maksymalnie trzydniowy okres czasu w jakim z reguły można osiągnąć zaskakująco dobre efekty. Jest jednocześnie dieta oczyszczającą. Odżywiając się bowiem głównie błonnikiem i witaminami zawartymi w owocach jesteśmy w stanie w tym krótkim czasie pozbyć się nagromadzonych przez tygodnie w naszym organizmie toksyn. Jednocześnie przygotowanie owej diety nie zajmuje zbyt wiele czasu ani energii, a owoce, jak wiadomo są powszechnie dostępne.

Jakie owoce i w jakich ilościach?

W diecie odchudzającej należy się trzymać kilu zasad, jednak aby była ona skuteczna nie należy dopuszczać żadnych odstępstw. Przede wszystkim należy spożywać wyłącznie owoce – żadne dodatki w postaci na przykład produktów mlecznych nie są dopuszczalna. Owoce te musza być świeże, duszone, pieczone lub gotowane, nie mogą to jednak być owoce suszone. Ilość spożywanych owoców nie podlega natomiast żadnym ograniczeniom – możemy je spożywać w takich ilościach, na jakie mamy ochotę. W skład diety mogą zatem wchodzić rozmaite owoce sezonowe, w dowolnych kombinacjach, lecz może to być również jeden wybrany owoc.

Wady i zalety diety owocowej

Podstawową zaletą diety owocowej, jak wcześniej wspomniano jest jej skuteczność i łatwość w stosowaniu. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż owoce są mało kaloryczne, zatem spożywanie wyłącznie ich przez ten krótki okres czasu może spowodować znaczny spadek na wadze. Nie jest również tajemnica, że ta dieta, podobnie jak każda inna powinna być stosowana z umiarem i zgodnie z zaleceniami Tak więc diety owocowej nie należy stosować dłużej niż jest to wskazane, gdyż duża zawartość cukrów (fruktozy) w owocach oraz ich ubogość pod względem innych składników odżywczych, takich jak na przykład białko, kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B i tym podobne może doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych, na przykład do cukrzycy.

Zakończenie diety owocowej

Kończąc dietę owocową i wracając do stałego sposobu żywienia należy robić to stopniowo. Powoli zatem wprowadza się najpierw jeden lekkostrawny posiłek i stopniowo z każdym dniem kolejne. W ten sposób utracone w czasie diety owocowej kilogramy nie powrócą.

 

Sprawdź idealnie dopasowaną dietę dla Ciebie