Dieta oczyszczająca

Współczesne społeczeństwo coraz chętniej wprowadza do swojej codzienności elementy zdrowego trybu życia. Co prawda coraz chętniej zatem uprawiamy wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne coraz chętniej zdrowo się żywimy, nadal jednak za dużo w naszym życiu używek, stresu oraz pośpiechu. To wszystko sprawia, że w naszym organizmie odkładają się niebezpieczne i chorobotwórcze toksyny.

Dieta oczyszczająca to doskonały sposób nie tylko na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów ale przede wszystkim na poprawę samopoczucia. Dieta ta bowiem ma na celu głównie usunięcie z organizmu nagromadzonych tam, szkodliwych toksyn, które przyczyniają się do pogorszenia stanu organizmu w ogóle a co za tym idzie samopoczucia i wyglądu. Dieta oczyszczająca jest zatem przeznaczona dla każdego, kto pragnie pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji i rozpocząć zdrowy tryb życia.

Czas trwania diety oczyszczającej

Dieta oczyszczająca podobnie, jak wszystkie diety nie powinna gościć w naszym jadłospisie na stałe. Stosuje się ją raczej okazjonalnie. Tak też dietę oczyszczająca można stosować raz na kilka miesięcy a trwa ona maksymalnie powinna ona trwać do dwóch tygodni. Najlepiej jednak jeżeli nie będzie to okres dłuższy niż tydzień. Przy czym, jeżeli będziemy się sumiennie trzymać wytycznych efekty na pewno będą pozytywne.

Zasady diety oczyszczającej

Dieta oczyszczająca pozwala nam na dowolną kombinację składników w taki sposób, jaki jest dla nas odpowiedni. Dlatego też, że nie jest ona dieta radykalną, wykluczającą większość na co dzień spożywanych produktów, nie jest tez trudna do wprowadzenia. Podczas stosowania diety oczyszczającej warto postawić na owoce i warzywa. Jako, że posiadają one duże ilości błonnika pokarmowego który w swej wersji nierozpuszczalnej oczyści nasz organizm ze zbędnych złogów i resztek zalegających w naszych organizmach, powodujących złe samopoczucie i zaparcia. W czasie trwania diety należy zrezygnować ze wszelkiego rodzaju napojów słodzonych, kawy czy gotowych soków. Należy je natomiast zastąpić dużą ilością wody oraz ziołami, zieloną i białą herbatą. Jako przyprawy natomiast należy stosować suszone zioła a sól zupełnie wyeliminować.

Najbardziej popularne diety oczyszczające

Do najbardziej popularnych diet oczyszczających należą niewątpliwie dieta warzywna, dieta owocowo-warzywna i dieta ryżowa.

 

Sprawdź idealnie dopasowaną dietę dla Ciebie