Dieta kapuściana

Sezon urlopowy wzmacnia potrzebę szybkiego i efektywnego zrzucenia zbędnych kilogramów. Odliczając dni do upragnionego wypoczynku, często zastanawiamy się w jaki sposób możemy poprawić swoją kondycję w niemal ekspresowym tempie. Jednym ze sposobów na szybkie zrzucenia kilku kilogramów zbędnego ciała jest dieta kapuściana. Dzięki temu, że stosował ją Aleksander Kwaśniewski, jest ona także zwana dietą prezydencką. Polega ona na tygodniowej kuracji na bazie specjalnej zupy z kapusty. Jest ona skuteczna lecz bardzo nudna. Każdy, kto się na nią zdecyduje musi się przygotować na kapuściany tydzień.

Skuteczność diety-cud

Trzeba jednak podkreślić na wstępie, że żadna dieta, a nawet głodówka nie przyniesie stałych i zadowalających efektów bez ćwiczeń. Diety cud są intensywne i krótkotrwałe, jednak aby utrzymać jej efekt trzeba trzymać się racjonalnego i zdrowego żywienia oraz regularnie ćwiczyć. W innym wypadku może nas „dopaść” efekt jo-jo.

Zalety diety kapuścianej

Przede wszystkim dieta na bazie kapusty jest niskokaloryczna. Kapusta ma bardzo dużą ilość błonnika i witaminy C. Jej największą zaleta jest fakt, że przyspiesza przeminie materii i reguluje pracę jelit. Ważnym elementem diety jest picie dużej ilości wody (min 2 litry dziennie). Dzięki zupie kapuścianej, która jest podstawą tej rutyny żywieniowej możliwej jest zoptymalizowanie poziomu wody w organizmie. W kapuście zawarta jest duża ilość potasu, która wspomaga gospodarkę wodną organizmu. Do diety kapuścianej wcale nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie wymaga ona drastycznej redukcji ilość posiłków lub odejmowania sobie od ust. Można ją rozpocząć niemal z marszu. Jedyne co jest potrzebne, to zaopatrzenie się w dużą ilość świeżej kapusty

Wady kapuścianki

Nuda i monotonia to podstawowy argument przeciw. Mimo, że dieta nie zakłada żadnych limitów to po kilku dniach na zupie kapuścianej mija ochota do jedzenia. Ze względu na bardzo ubogi zestaw przyjmowanych pokarmów w czasie diety organizm może być osłabiony.

Tydzień z zupą

W czasie diety nie można spożywać alkoholu, napojów gazowanych ani pieczywa. Zabroniona jest też sól i cukier. Poza codzienną porcją zupy kapuścianej można spożywać owoce (poza bananami w pierwszych 3 dniach), warzywa (poza kukurydzą i warzywami strączkowymi). Posiłki w ostatnim etapie diety można urozmaicać gotowanym mięsem, ale bez przypraw i tłuszczu.

 

Sprawdź dietę dopasowaną do Ciebie