Tabletki odchudzające - fakty

odchudzanie

W ostatnim czasie obserwujemy nieustannie rosnącą popularność tabletek na odchudzanie. Stosowane są one przeważnie przez osoby, które mają już dość nieustannego uczucia głodu związanego z rygorystycznym planem żywieniowym, bądź nie do końca lubią aktywność fizyczną. Tabletki na odchudzanie sprzedawane są w zasadzie wszędzie. Dostaniemy je w aptekach, supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością, specjalistycznych sklepach z odżywkami, czy wreszcie w bardzo wielu sklepach internetowych. Przy tak dużej popularności preparatów wspomagających odchudzanie naturalnym staje się pytanie, czy specyfiki tego typu naprawdę działają i czy doprowadzą nas do ostatecznego sukcesu naszego odchudzania.

Jak często bywa z podobnymi pytaniami, nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Mówiąc inaczej, prawda leży mniej więcej po środku. Faktem jest, że istnieje duża grupa naprawdę skutecznych tabletek na odchudzanie. Pomimo tego, efekty osiągnięte dzięki ich zastosowaniu różnią się często od tych prezentowanych przez producentów w broszurach reklamowych. Kupując preparat, który ma nam pomóc zrzucić kilkanaście kilogramów w czasie pierwszych dwóch tygodni kuracji nie oczekujmy cudów. Tabletki oczywiście mogą być skuteczne, ale zamiast obiecanych 17 kilogramów, pozwolą nam schudnąć na przykład 7.

Same tabletki nie wystarczą

Innym mitem propagowanym często przez producentów suplementów odchudzających jest stwierdzenie, że promowane przez nich tabletki pomogą nam schudnąć bez zastosowania jakichkolwiek zasad żywieniowych. Niestety w większości przypadków informacja ta mija się z prawdą. Owszem, tabletki te mogą być skuteczne, niemniej w przypadku przyjmowania podwójnego dziennego zapotrzebowania na kalorie żaden, nawet najbardziej cudowny suplement nie pomoże.dobre tabletki na odchudzanie Niestety naukowcy do dziś nie wymyślili preparatu który całkowicie oszukałby naturę. Istnieje wiele rodzajów tabletek odchudzających, które z pewnością pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale jedynie w przypadku zachowania zdrowego rozsądku i pewnego umiaru przy kuchennym stole. Inną sprawą jest, że nie powinniśmy od razu popadać w niepotrzebne skrajności i całkowicie wyrzekać się wszystkich ulubionych potraw. Jeżeli zdecydujemy się na kurację odpowiednio dobranymi tabletkami na odchudzanie, powinniśmy przy okazji ograniczyć spożywanie niezdrowych tłuszczy zwierzęcych i tuczących węglowodanów. Dodatkowo, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że otyłość nie zawsze spowodowana jest wyłącznie zbyt dużą ilością spożywanych kalorii. Częstą przyczyną występowania nadmiaru kilogramów jest zatrucie organizmu szkodliwymi toksynami. Przyjmowane w oferowanym nam przez producentów jedzeniu, trujące związki zalegają pod skórą, skutecznie ograniczając zdolność organizmu do spalania tłuszczu. W podobnym przypadku świetnym rozwiązaniem może okazać się zakup tabletek o właściwościach detoksykacji. Ich sławę i skuteczność potwierdza wiele szanowanych instytutów badawczych zajmujących się tematyką odchudzania. Skuteczna detoksykacja może spowodować, że kilka pierwszych kilogramów schudniemy od razu, bez jakichkolwiek zmian w dotychczasowych nawykach żywieniowych.

Aktywność fizyczna zawsze w cenie!

Inną kwestią budzącą wiele kontrowersji i przeciwstawnych opinii w dyskusjach dotyczących tabletek na odchudzanie jest ruch. Istnieje szeroka grupa ludzi twierdzących, że zastosowanie odpowiednio dobranych tabletek pozwoliło im osiągnąć świetne rezultaty bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Inni z kolei utrzymują przekonanie, że stosowali już wiele dostępnych na rynku preparatów i wciąż nie potrafią sobie poradzić z nadmiarem tłuszczu. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być indywidualne predyspozycje organizmu. Część osób, posiadających dobrą przemianę materii i dobrą przyswajalność zawartych w tabletkach związków, zrzuci nadmiar kilogramów po samej kuracji suplementem. Inni będą się niestety musieli wspomóc zintensyfikowaną aktywnością fizyczną. Pomimo tego wysiłek fizyczny, jako naturalna forma odchudzania i zdrowego trybu życia, zalecany jest wszystkim! W sytuacji w której sama kuracja pozwoli nam już osiągnąć zadowalające rezultaty, dodatkowy ruch z pewnością je wzmocni i utrwali.

Podsumowanie

Podsumowując, tabletki na odchudzanie są doskonałym pomysłem i rozwiązaniem dla osób, które poza samym zakupem suplementu zdecydowane są na odrobinę poświęceń. Tabletki odpowiednio dobrane do naszych potrzeb, w połączeniu z brakiem zbytniego szaleństwa w kuchni oraz z delikatnie wzmożoną aktywnością fizyczną z pewnością doprowadzą nas do ostatecznego sukcesu naszej kuracji odchudzającej.

Ranking tabletek

Sprawdź aktualne zestawienie najpopularniejszych i najskuteczniejszych tabletek odchudzających dostępnych na polskim rynku!

zobacz ranking


zdrowa dieta dietmap

Porady

Brazylijska jagoda Acai - przełom w walce z nadwagą?

Opis działania i właściwości jagody Acai - owoca coraz częściej wykorzystywanego do walki z nadmiarem zbędnych kilogramów.

Zanim zaczniemy odchudzanie

Artykuł dla wszystkich rozpoczynających przygodę z odchudzaniem. Kilka praktycznych porad jak nie popełnić błędów już na początku walki z otyłością.

Skuteczna walka z otyłością

Tekst prezentujący podstawowe zasady i techniki polecane przez lekarzy i dietetykówi osobom starającym się zrzucić zbędne kilogramy.

Wymówki podczas odchudzania

Artykuł opisujący najczęstrze wymówki stosowane podczas kuracji odchudzających. Informuje na co zwracać szczególna uwagę i jakich zachowań się wystrzegać.

Porady NIEskutecznego działania

Artykuł opisujący powrzechne mity dotyczące zasad odchudzania. Dowiemy się z niego których znalezionych informacji nie powinnyśmy brać do serca podczas kuracji odchudzającej.