Brazylijska Jagoda Acai – przełom w odchudzaniu ?

acai-berry-minNa przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy zarówno internet jak i prasę branżową obiegły zdjęcia nieznanego wcześniej na szeroką skalę egzotycznego owocu – jagody acai. Pochodzi on z Brazylii, a jego największe zagłębie znajduje się w południowych częściach tego kraju. Jagody acai na popularności zyskały dzięki swoim unikatowym właściwościom. Naukowcy i specjaliści zajmujący się tematyką zdrowego żywienia odkryli bowiem, że związki zawarte w brazylijskim owocu są w stanie skutecznie hamować uczycie głodu. Dodatkowo wyciąg z acai w połączeniu z kilkoma innymi związkami zdecydowanie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Nic więc dziwnego, że już kilka miesięcy po opublikowaniu przytoczonych badań, wielu producentów zaczęło wytwarzać suplementy diety wspomagające odchudzanie, oparte właśnie na wyciągu z jagód acai.

Dlaczego Acai pomaga w odchudzaniu?

Jak wspominałem wcześniej brazylijskie owoce acai swój rozgłos zdobyły dzięki charakterystycznym właściwościom związków znajdujących się w jagodach. Pierwszą cechą prezentowaną w badaniach była pomoc w usprawnieniu procesu przemiany materii. Jak wiadomo otyłość wielu ludzi bezpośrednio związana jest właśnie z nieprawidłowym metabolizmem. Kolejną odkrytą przez specjalistów cechą naturalnych związków zawartych w acai, była ich zdolność do oczyszczania organizmu z trujących toksyn. Nie jest tajemnicą, że dzisiejszy, konsumpcyjny świat dostarcza nam w wysoko przetworzonym pożywieniu ogromnych ilości szkodliwych substancji. Toksyny odkładają się w tłuszczu pod skórą oraz w jelitach, co w konsekwencji może prowadzić zarówno do otyłości, jak również do poważnych chorób układu pokarmowego. Obie zaprezentowane cechy substancji zawartych w brazylijskich jagodach sprawiają, ze owoce te są doskonałym suplementem codziennej diety nie tylko dla osób walczących z otyłością.

jagody acai

Naukowcy badający brazylijskie owoce odkryli coś jeszcze. Substancje czynne składające się na acai wykazują zdolność do przyspieszania procesu spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki swojej unikatowej formule substancje te powodują, że energia potrzebna do życia w większym stopniu i z większą intensywnością pobierana jest właśnie z materiału zapasowego zgromadzonego pod naszą skórą. Dodatkowo preparaty odchudzające wytworzone na bazie jagód acai mają działanie antykataboliczne co pozytywnie wpływa na wydolność organizmu podczas długotrwałych i wyczerpujących treningów, często towarzyszących nam podczas walki z otyłością.

Innym czynnikiem, determinującym producentów suplementów do wytwarzania tabletek odchudzających na bazie brazylijskich owoców jest niewątpliwie fakt, że jagody te są bardzo bogatym źródłem składników mineralnych, substancji odżywczych, pierwiastków śladowych i wreszcie witamin. Jest to cecha istotna, ponieważ podczas kuracji odchudzającej z reguły zmniejszamy ilość spożywanych posiłków, co może bezpośrednio przełożyć się na występowanie niedoborów wymienionych wyżej związków. Następstwem takich niedoborów jest apatia i anemia. Dzięki stosowaniu jagód acai podczas kuracji odchudzającej możemy uniknąć konsekwencji popełnianych przez nas błędów żywieniowych.

antyoksydanty

Podsumowanie

Podsumowując, brazylijskie jagody acai oraz preparaty i tabletki na odchudzanie produkowane na bazie owoców wydają się być świetnym uzupełnieniem każdej diety odchudzającej. Odpowiednio dobrany plan żywieniowy w połączeniu z lekką aktywnością ruchową, uzupełniony związkami występującymi w brazylijskich jagodach z pewnością pozwolą nam osiągnąć zakładane cele szybciej i prościej niż się nam wydaje.

Jak wspominałem wcześniej specyficzne cechy i właściwości związków i substancji czynnych zawartych w jagodach acai spowodowały, iż wyciąg z owoców stosowany jest w wielu dostępnych na rynku tabletkach na odchudzanie. Badania przeprowadzone na potrzeby naszego serwisu wykazały, że wśród wszystkich preparatów opartych na jagodach acai, największa skutecznością, a co za tym idzie popularnością cieszyły się tabletki AcaiBerry 900.

Jeden komentarz

  1. Niczego sobie 🙂