Efektywny metabolizm

Jak powszechnie wiadomo, po przekroczeniu dwudziestego roku życia nasz metabolizm zaczyna stopniowo zwalniać. To naturalne zjawisko odpowiada za trudności w odchudzaniu u osób które przekroczyły 35 rok życia. Zdecydowane spowolnienie metabolizmu następuje również u kobiet wkraczających w okres menopauzy.

Metabolizm, określany często również przemianą materii (składników odżywczych przyjmowanych w pożywieniu) definiuje się jako tempo spalania kalorii przez nasz organizm. Mówiąc wprost, metabolizm to zbiór procesów odpowiedzialnych za przetworzenie i wykorzystanie zjedzonego pokarmu, a także wydzielenie z niego niepotrzebnych części, przeznaczonych do wydalenia.

Tempo, a co za tym idzie skuteczność naszej przemiany materii zależy w praktyce od wielu różnych czynników. Do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim: płeć, styl życia, wiek, gospodarkę hormonalną (hormony tarczycy), nawyki żywieniowe, natężenie wykonywanej aktywności fizycznej oraz indywidualne predyspozycje genetyczne.

Dwa typy organizmów

Generalizując, patrząc przez pryzmat tempa przemiany materii, możemy wyróżnić dwa odrębne typy osób: ektomorfików i endomorfików. Pierwszy typ – ektomorficzny charakteryzuje się efektywnym metabolizmem. W tym wypadku, nawet przy spadku tempa przemiany materii, spowodowanym wiekiem, można je w prosty sposób przyspieszyć, na przykład przez zastosowanie odpowiedniej diety. Drugi typ – endomorficzny charakteryzuje się niestety genetyczną predyspozycją do spowolnionego metabolizmu. Osoby o tych cechach przemiany materii mogą sobie pomóc wyłącznie poprzez zastosowanie różnego rodzaju suplementów diety wpływających bezpośrednio na tempo procesów metabolicznych.

skuteczny metabolizm

Nieefektywny metabolizm można rozpoznać po kilku rzeczach. Oczywiście podstawowa sprawa to problemy i trudności w gubieniu zbędnych kilogramów. Dodatkowymi symptomami świadczącymi o niskim tempie przemiany materii mogą być senność, brak energii, częste odczuwanie zimna bądź uczucie przemęczenia.

Jeżeli nasz organizm charakteryzuje się nieefektywnym metabolizmem, to po zjedzeniu obfitego posiłku, na energię zostanie zamieniona jedynie niewielka część przyjętych składników odżywczych. Pozostałe, zostaną niestety odłożone jako zapasowa tkanka tłuszczowa pod naszą skórą.

Istnieją pewne mechanizmy zapobiegawcze. Możemy na przykład zmniejszyć kaloryczność naszych posiłków. Oczywiście nie można tego robić gwałtownie. W sytuacji, w której nagle obniżymy ilość spożywanych przez nas kalorii, organizm odbierze to ja ko sytuację ekstremalną i naturalnie zmniejszy nam jeszcze i tak wolne już tempo przemiany materii.

Warto wiedzieć że komórki tłuszczowe posiadają zdolność do zwiększania swojej objętości. Nie mogą jednak robić tego w nieskończoność. Dlatego właśnie im wolniejszy metabolizm, tym szybciej wytwarzają się w naszym organizmie nowe komórki tłuszczowe.

Skutecznie przyspiesz metabolizm!

Bardzo dobrym i skutecznym sposobem radzenia sobie ze zbyt wolną przemianą materii jest zastosowanie odpowiednich suplementów diety pobudzających i przyspieszających nasz metabolizm. Na rynku istnieje pewna grupa sprawdzonych preparatów, które pomogły już w tym zakresie wielu osobom. Przy wyborze odpowiednich tabletek powinniśmy zwrócić uwagę na to czy suplement trwale pomoże nam uregulować tempo przemiany materii, czy zrobi to jedynie na czas stosowania leku. Wśród osób przebadanych na potrzeby stworzenia naszego rankingu tabletek odchudzających, bardzo duża grupa ludzi wskazała produkt Acai Berry 900 jako ten, który skutecznie i przede wszystkim trwale pozwolił im poradzić sobie z problemem nieefektywnego metabolizmu.

Ranking tabletek

Sprawdź aktualne zestawienie najpopularniejszych i najskuteczniejszych tabletek odchudzających dostępnych na polskim rynku!

zobacz ranking


zdrowa dieta dietmap

Porady

Brazylijska jagoda Acai - przełom w walce z nadwagą?

Opis działania i właściwości jagody Acai - owoca coraz częściej wykorzystywanego do walki z nadmiarem zbędnych kilogramów.

Zanim zaczniemy odchudzanie

Artykuł dla wszystkich rozpoczynających przygodę z odchudzaniem. Kilka praktycznych porad jak nie popełnić błędów już na początku walki z otyłością.

Skuteczna walka z otyłością

Tekst prezentujący podstawowe zasady i techniki polecane przez lekarzy i dietetykówi osobom starającym się zrzucić zbędne kilogramy.

Wymówki podczas odchudzania

Artykuł opisujący najczęstrze wymówki stosowane podczas kuracji odchudzających. Informuje na co zwracać szczególna uwagę i jakich zachowań się wystrzegać.

Porady NIEskutecznego działania

Artykuł opisujący powrzechne mity dotyczące zasad odchudzania. Dowiemy się z niego których znalezionych informacji nie powinnyśmy brać do serca podczas kuracji odchudzającej.